Inne strony informacyjne
Grupy AQUA:

Aby przejść do innej strony informacyjnej,
kliknij wybraną miniaturę.

  • Grupa Aqua - strona główna
  • Presostaty

Presostaty


Automatyka - AQUA Grupa SBS

Regulatory ciśnienia (presostaty) przeznaczone są do regulacji i kontroli wartości ciśnienia w instalacjach. Presostaty mają wbudowany styk elektryczny jednobiegunowy przełączny (w CS jest to wyłącznik trójbiegunowy), którego położenie zależy od wartości mierzonego ciśnienia i wartości ustawionej na skali presostatu (tzw. punkt przełączania).

W zależności od przeznaczenia presostatu i rodzaju aplikacji wyróżniamy jeden z poniższych typów:

  • Automatyczny - styki przełączają się automatycznie w zależności od wartości nastawy i mierzonego ciśnienia. Tego typu wyłączniki stosowane są najczęściej do utrzymywania ciśnienia w instalacji na określonym poziomie.
  • Z maksimum reset - po przekroczeniu ciśnienia powyżej nastawionej wartości, nastąpi przełączenie styków. Pozostają one w tym położeniu do momentu ręcznego odblokowania wyłącznika (poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku). Tego typu regulatory służą do monitorowania sytuacji awaryjnych i blokowania instalacji w przypadku niebezpiecznego wzrostu ciśnienia.
  • Z minimum reset - po spadku ciśnienia poniżej nastawionej wartości, nastąpi przełączenie styków. Pozostają one w tym położeniu do momentu ręcznego odblokowania wyłącznika (poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku). Tego typu regulatory służą do monitorowania sytuacji awaryjnych i blokowania instalacji w przypadku niebezpiecznego spadku ciśnienia.

Dokumentacja: (pliki w formacie .pdf)

Do zastosowania w hydroforach
i sprężarkach:

Do ogólnych zastosowań
przemysłowych:

Do instalacji
ciepłowniczych (PED):

Do ciężkich zastosowań
przemysłowych:

Do strefy zagrożonej
wybuchem:

Presostaty różnicowe:

Do hydrauliki siłowej:

Copyright © 2012 Grupa AQUA. All rights reserved.

Nagroda Gazele Biznesu dla Grupy Aqua
Grupa Aqua Rzetelną Firmą